Καλημέρα πέρα για πέρα …
Tippe-adecco-ligaen-ταμείο … και φύγαμε για Αυστρια.

Αλλα πριν γράψω οτιδήποτε άλλο θέλω να καλωσορίσω την Rita στην δίκια μας ιντερνετική γωνια.Δέκα μερούλες στο πανέμορφο Salzburg και 3 παιχνίδια είναι αρκετά για να δώσουν “μπλε” χρώμα στην ποδοσφαιρική μου ζωή.

Πραγματικά χαίρομαι σαν μικρό παιδί και περιμένω πως και πως να έρθει η Δευτερα οποτε και αναχωρώ από Νορβηγία για Γερμανία και μετέπειτα οδικώς για Αυστρια. Επειδή όμως τέτοια ταξίδια, συνήθως βαραίνουν την τσέπη είπα να βγάλω κανένα τα έξοδα για τα σνιτσελ που θα καταβροχθίσουμε ( Ο Peter νιώθει δικαιωμένος τώρα, αλλα είναι το πιο γερο πιρούνι που μπορεί κάποιος να φανταστεί). Φωτογραφικό υλικό θα υπάρξει μπόλικο … ίσως και κάποια αποκλειστικότητα με κάποιον παίκτη της εθνικής … Δεν υπόσχομαι κάτι συγκεκριμένο αλλα οι γνωριμίες μας αφήνουν περιθώρια για κάτι exclusive. Αυτό για τα εντός γηπέδου … για εκτος γηπέδου το μενου θα περιλαμβάνει μπίρες-σνιτσελ και οτιδηποτε περιλαμβανει την λεξη “βιενουα” και φυσικα δημοσιες σχεσεις … εξάλλου Σουηδία, Ρωσία και Ισπανία έχουν να προσφερουν η κάθε μια ξεχωριστή ομορφιά …χαχα. Ο Peter πάντως θέλει κάτι που να έχει άρωμα Ρωσίας. Κάπως θα τον βολέψω … χαχα. Δεν νομίζω να ζήλεψε κάποιος από εσάς με τα όσα γράφω?! A είπα και εγώ …

Τώρα στα δικά μας…θα βάλω τα στατιστικά στοιχεια του κάθε αγώνα σήμερα και τα Picks θα ανεβούν στα Staked Picks και λίγο πριν τους αγώνες κάποιο MAX BET στο Forum .

Περιμένουμε όλη την συμμετοχη σας στο Forum μας με τα δικά σας δυνατά παιχνίδια…

Λιλεστρεμ – Ολεσουντ

-Το ποσοστό νίκης της γηπεδούχου με βάση τους εντός έδρας αγώνες μεταξύ των δυο ομάδων από το 1948 υπολογίζεται να είναι 52%.
– Από το 2005 και μετά. Όταν η Ολεσουντ σκοράρει πρώτη σε εκτος έδρας παιχνίδι τότε το 30% των πάει παιχνιδιών τα κερδίζει.
-Οι δυο ομάδες σκοράρουν κατά μέσο ορο 4 γκολ όταν συναντιούνται στο γήπεδο της Λιλλεστρεμ .
-1 από τα 7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων έχει λήξει ισόπαλο.
-Η Λιλλεστρεμ έχει κερδίσει τα 69 από τα 135 παιχνίδια στην Tippeligaen από το 1998.
-Όταν η Λιλλεστρεμ σκοράρει στα πρώτα 15 λεπτά τότε βάζει κατά μέσο ορο 1,36 γκολ έξτρα κατά την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα.
-Όταν η Λιλλεστρεμ χάνει στο ημίχρονο με 2-0 δεν καταφέρνει να γυρνάει το παιχνίδι. Έχει τύχει 2 φορες από το 2005.

Μόλντε-Λιν

-Όταν η Λιν σκοράρει πρώτη σε εκτος έδρας παιχνίδι τότε το 50% των παιχνιδιών λήγουν νικηφόρα για ομάδα του Οσλο.
-Οι δυο ομάδες σκοράρουν κατά μέσο ορο 3,42 γκολ όταν συναντιούνται στο γήπεδο της Μόλντε.
-4 από τα 10 παιχνίδια μεταξύ Μόλντε και Λιν έχουν λήξει με νίκη της φιλοξενούμενης ομάδας.
-Η Λιν δεν έχει χάσει ποτε από την Μόλντε με τον Χενινγκ Μπεργκ στον πάγκο της. 0 ήττες σε 4 παιχνίδια από το 2005.
-Η Μόλντε έχει κερδίσει τα 58 από τα 122 παιχνίδια στην Τιπελιγκαεν από το 1998.
-Όταν η Λιν σκοράρει στα πρώτα 15 λεπτά τότε βάζει κατά μέσο ορο 1,14 γκολ έξτρα κατά την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα.
-Όταν η Λιν χάνει στο ημίχρονο με 2-0 δεν καταφέρνει να γυρνάει το παιχνίδι. Έχει τύχει 3 φορες από το 2005.

Τρουμσε – Φρεντρικσταντ

-Οι δυο ομάδες σκοράρουν κατά μέσο ορο 4 γκολ όταν συναντιούνται στο γήπεδο της Τρουμμσε.
-8 από τα 8 παιχνίδια μεταξύ Τρουμμσε και Φρεντρικσταντ έχουν λήξει με νίκη της γηπεδούχου ομάδας.
-Η Φρεντρικσταντ έχει χάσει τον έναν από τους δυο αγώνες με τον Γκρενχαγεν στον πάγκο της.
-Η Τρουμμσε έχει κερδίσει τα 59 από τα 121 εντός έδρας παιχνίδια στην Τιπελιγκεν από το 1998.
-Όταν η Τρουμμσε σκοράρει στα πρώτα 30 λεπτά τότε βάζει κατά μέσο ορο 0,84 γκολ έξτρα κατά την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα.
-Όταν η Φρεντρικσταντ χάνει στο ημίχρονο με 2-0 τότε υπάρχει η πιθανότητα να γυρνάει το παιχνίδι κατά 11,11%.Από το 2005.

Βικινγκ – Μπουντε Γκλιμτ

-Οι δυο ομάδες σκοράρουν κατά μέσο ορο 3,71 γκολ όταν συναντιούνται στο γήπεδο της Βικινγκ.
-10 από τους τελευταίους 30 αγώνες μεταξύ των δυο ομάδων έχουν λήξει με ισοπαλία.
-Η Βικινγκ έχει κερδίσει τα 68 από τα 134 εντός έδρας παιχνίδια στην Tippeligaen από το 1998.
-Όταν η Βικινγκ σκοράρει στα πρώτα 30 λεπτά τότε βάζει κατά μέσο ορο 0,84 γκολ έξτρα κατά την υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα.
-Όταν η Βικινγκ χάνει στο ημίχρονο με 3-0 τότε η ομάδα δεν καταφέρνει να ανατρέψει το σκορ.
-Όταν η Μπουντε Γκλιμτ δέχεται πρώτη γκολ σε εκτος έδρας παιχνίδι τότε το ποσοστό επιτυχίας είναι 9,09%

Κάποια προβλήματα με το internet δεν μου επέτρεψαν καν να μπω στο site για να γράψω και για την B’ Νορβηγίας.