Φιλικά παιχνίδια – Τιπελίγκαεν 2010, Νορβηγία

Συνεχίζουμε με τα φιλικά όλων των ομάδων της Τιπελίγκαεν κατά την διάρκεια της χειμερινής περιόδου. Όπως και εσείς θα παρατηρήσετε οι ομάδες έχουν προπονηθεί υπό όλες τις συνθήκες. Το προπονητικό κέντρο στο Λα Μάνγκα είναι ένας αγαπημένος προορισμός για σχεδόν όλες τις ομάδες. Εκεί λοιπόν συγκρούονται με ομάδες από Ρωσία, Ουκρανία, Πολωνία και γενικά όσες χώρες έχουν βαρύ χειμώνα. Η υπομονή για εμάς που παρακολουθούμε το συγκεκριμένο πρωτάθλημα έλαβε τέλος και πλέον ζούμε στους ποδοσφαιρικούς ρυθμούς της χωρας … πριν μας συνεπάρει ο ρυθμός της Eurovision. Μελετήστε τα αποτελέσματα καθώς από αυτά θα συμπεράνετε πολλά για την φόρμα των ομάδων.

 

Brann

14.01: Brann – Haugesund 0-2 (H: Sørensen, Pelu)
21.01: U.D. Vecindario – Brann 1-2 (V: Eduardo, B: Huseklepp, Guastavino)
27.01: Las Palmas – Brann 1-2: (L: Ramses, B: Huseklepp, Korcsmár)
03.02: Brann – Løv-Ham 5-1 (B: Mjelde, Huseklepp 3, Pluemjai)
09.02: Brann – Hønefoss 1-0 (B: Mjelde)
19.02: Brann – FC Midtjylland 1-1 (B: Solli)
22.02: Brann – Sønderjyske 3-1 (B: Guntevit, Nielsen, Mjelde)
25.02: Brann – Seattle Sounders 0-1
07.03: Helsingborg – Brann 2-1 (Guastavnio)

Haugesund

14.01: Brann – Haugesund 0-2 (H: Sørensen, Pelu)
23.01: Haugesund – Sogndal 1-1 (H: Sørum)
29.01: Start – Haugesund 2-2 (S: Årst 2, H: Sørensen, Mæland)
04.02: Haugesund – Åtvidaberg 2-0 (H: Christensen, Djurdjic)
20.02: Haugesund – Bryne 1-1 (H: Ugonna)
01.03: Haugesund – Hønefoss 1-0 (Andreassen)
05.03: Haugesund – Kongsvinger 2-2 (H: Sørum, Djurdjic K: Johannesen, Gerson )

Hønefoss

29.01: Kongsvinger – Hønefoss 2-0 (K: Johannesen, Holmen)
04.02: Hønefoss – Sandefjord 0-0
09.02: Brann – Hønefoss 1-0 (B: Mjelde)
19.02: Strømsgodset – Hønefoss 3-0 (S: Kamara, Johansen, Nordkvelle)
27.02: Hønefoss – AGF Århus 0-0
01.03: Hønefoss – Haugesund 0-1 (La Manga)
05.03: Hønefoss – Fredrikstad 1-0 (Konate)

Kongsvinger

16.01: Kongsvinger – Follo 5-0 (K: Riseth, Johannesen 2, Risholt 2)
23.01: Kongsvinger – Strømsgodset 0-2 (S: Keita, Pedersen)
29.01: Kongsvinger – Haugesund 2-0 (K: Johannesen, Holmen)
06.02: Kongsvinger – IK Brage 2-2
12.02: Fredrikstad – Kongsvinger 0-3 (K: Ryen, Gerson, Johannesen)
19.02: Kongsvinger – Bodø/Glimt 1-0 (K: Frejd)
26.02: Kongsvinger – Kuban Krasnodar 0-1
02.03: Hønefoss – Kongsvinger (La Manga)
05.03: Haugesund – Kongsvinger 2-2 (H: Sørum, Djurdjic K: Johannesen, Gerson )

Lillestrøm

15.01: Lillestrøm – NIL/Trysil 3-0 (L: Occean 2, Eziyodawe)
23.01: Lillestrøm – Strømmen 2-0 (L: Ujah, Kippe)
29.01: Lillestrøm – GAIS 1-0 (L: Occean)
07.02: Lillestrøm – Polonia Warzawa 0-0
12.02: Lillestrøm – Zenit 3-2 (L: Igiebor, Eriksen, Sigurdarson)
20.02: Lillestrøm – Fredrikstad 3-3 (L: Ringstad, Ujah, Johnsen)
26.02: Lillestrøm – Strømsgodset 2-0 (L: Ujah, Sundgot)
05.03: Odd Grenland – Lillestrøm 2-1 (L: Igiebor)

Molde

23.01: Molde – Kristiansund 6-0 (M: Gjerde, Hoseth 2, Moström 2, Berget Skjølsvik)
29.01: Aalesund – Molde 1-1 (M: Diouf, A: Aarøy)
03.02: Molde – Sjakhtar Donetsk (Marbella) 0-3
05.02: Kalmar – Molde 6-4 (M:P.P.Diouf 2, Ertsås, Hoseth) (Marbella)
08.02: FC København – Molde 2-0
11.02: Rosenborg – Molde 1-0 (R: Steen, selvmål)
19.02: Molde – SønderjyskE 2-0 (M: Diouf, Fall)
22.02: FC Midtjylland – Molde 0-2 (M: Fall, Runström)
26.02: Molde – FC Nordsjælland 2-1 (M: Fall, Runström)
07.03: Stabæk – Molde 2-1 (M: Diouf)

Odd Grenland

24.01: Odd Grenland – Lech Poznan (La Manga) 0-0 (4-5 e. str.)
29.01: Odd Grenland – Tromsø (La Manga) 0-0
02.02: Odd Grenland – Vålerenga (La Manga) 3-1 (O: Muri (selvmål), Rambekk, Fevang, V: Fellah)
12.02: Odd Grenland – Sarpsborg 2-1 (O: Kovacs, Brenne)
19.02: Odd Grenland – Sogndal 1-0 (O: Lekven)
25.02: Viking – Odd Grenland 0-1 (O: Lekven)
05.03: Odd Grenland – Lillestrøm 2-1 (O: Brenne, Myklebust)

Rosenborg

29.01: Rosenborg – AIK 1-1 (R: Sellin, A: Pavey)
04.02: Odense – Rosenborg 3-2 (Marbella)
06.02: Rosenborg – CSKA Moskva 1-4 (R: Moldskred) (Marbella)
09.02: Elfsborg – Rosenborg 1-1 (R: Bakenga)
11.02: Rosenborg – Molde 1-0 (R: Steen, selvmål)
18.02: Rosenborg – Seattle Sounders 3-0 (Moldskred, Skjelbred, Prica)
21.02: Nordsjælland – Rosenborg 3-3 (Traore, Moldskred, Bakenga)
25.02: Rosenborg – FC Midtjylland 2-0 (Demidov, Olsen)
07.03: Aalesund – Rosenborg 1-3 (R: Stadsgaard, Prica, Olsen)

Sandefjord

22.01: Start – Sandefjord 4-0 (Fevang, Stokkelien, Bolaños 2)
30.01: Sandefjord – Häcken 1-1
04.02: Hønefoss – Sandefjord 0-0
13.02: Sandefjord – Lyn 2-0 (S: Mane, Hansen)
17.02: Sandefjord – Esbjerg 0-0
21.02: Sandefjord – AGF Aarhus 0-1
27.02: Sandefjord – Ljungskile 1-1 (Jensen)
07.03: Sandefjord – Vålerenga 0-2

Stabæk

22.01: Stabæk – Moss 5-1 (S: Nannskog, Diskerud, Skjelvik, Hauger, Hoff, M: Kvalheim)
30.01: Stabæk – Manchester Uniteds reservelag 0-3
06.02: Stabæk – Halmstad 3-2
12.02: Stabæk – Tromsø 3-1 (S: Selvmål, Costa, Andersson, T: Jama)
18.02: Stabæk – Nordsjælland 0-1
21.02: Stabæk – Seattle 0-2
25.02: Stabæk – Sønderjyske 2-0 (Farnerud, Tømmernes)
02.03: Stabæk – Asker 4-1 (S: Costa, Anderson, Tømmernes, Gromstad)
07.03: Stabæk – Molde 2-1 (S: Pall Gunnarson x2)

Start

22.01: Start – Sandefjord 4-0 (Fevang, Stokkelien, Bolaños 2)
29.01: Start – Haugesund 2-2 (S: Årst 2, H: Sørensen, Mæland)
08.02: Start – Rubin Kazan 0-1
15.02: Start – Polonia Warzawa 4-2 (Bolanos, Stokkelien, Årst, Fevang)
07.03: Viking – Start 2-3 (V: Bolanos, Børufsen, Stokkelien)

Strømsgodset

15.01: Notodden – Strømsgodset 3-6 (S: Nordkvelle 2, Lundebakken, Keita, Kamara 2)
23.01: Kongsvinger – Strømsgodset 0-2 (S: Keita, Pedersen)
01.02: New York Red Bulls – Strømsgodset 2-1 (S: Riddez)
04.02: Strømsgodset – Rubin Kazan 0-4
19.02: Strømsgodset – Hønefoss 3-0 (Kamara, Johansen, Nordkvelle)
26.02: Lillestrøm – Strømsgodset 2-0 (L: Ujah, Sundgot)
06.03: Strømsgodset – Mjøndalen 2-1 (S: Nordkvelle, Sankoh)

Tromsø

19.01: Tromsdalen – Tromsø 2-3 (TUIL: Ruben Kristiansen, Bjørn Strøm, TIL: Hans Åge Yndestad 2, Vegard Braaten)
26.01: Tromsø – Vålerenga (La Manga) 1-2
29.01: Odd Grenland – Tromsø (La Manga) 0-0
02.02: Tromsø – Lech Poznan 2-2 (T: Mo, M.Reginiussen) (La Manga)
12.02: Stabæk – Tromsø 3-1 (S: Selvmål, Costa, Andersson, T: Jama)
25.02: Tromsø – FC Tom Tomsk 0-2
27.02: Tromsø – FC Rostov 2-2 (Braaten, Ciss)
03.03: Tromsø – Rubin Kazan 2-1 (T: Remi Johansen 2)
09.03: Tromsø – Alta

Viking

15.01: Randaberg – Viking 2-2 (V: Sokolowski, Bjarnason)
22.01: Basel – Viking 4-0 (Marbella)
30.01: Sandnes Ulf – Viking 1-4 (V:Bjarnason, Fillo, Austnes, Sokolowski)
05.02: Bryne – Viking 0-3 (V: Ingelsten, Aasen, Høiland)
13.02: Zenit – Viking 0-1 (Selvmål)
16.02: Lyn – Viking 0-2 (Fillo, Høiland)
25.02: Viking – Odd Grenland 0-1 (O: Lekven)
28.02: Aalesund – Viking 1-1 (A: Silva V: Fillo)
07.03: Viking – Start 2-3 (V: Bjarnason)

Vålerenga

18.01: Vålerenga – Skeid 1-1 (V: Juan Fuenmayor, S: Bard Shala)
19.01: Follo – Vålerenga 0-0
26.01: Tromsø – Vålerenga (La Manga) 1-2
30.01: Vålerenga – Lech Poznan (La Manga) 1-1 (4-6 e.str.) (V: Sæternes)
02.02: Odd Grenland – Vålerenga (La Manga) 3-1 (O: Muri (selvmål), Rambekk, Fevang, V: Fellah)
09.02: Strømmen – Vålerenga 0-4 (V: Fellah 2, Mohammed Abdellaoue 2)
16.02: Sarpsborg 08 – Vålerenga 3-5 (Strand (2), Berre, Sæternes., Singh)
20.02: FC København – Vålerenga 1-2 (Mohammed Abdellaoue 2)
07.03: Sandefjord – Vålerenga 0-2 (Berrex2)

Aalesund

29.01: Aalesund – Molde 1-1 (M: Diouf, A: Aarøy)
06.02: Aalesund – Sogndal 2-1 (A: Aarøy, Sylling Olsen)
13.02: Esbjerg – Aalesund 2-0
16.02: Aalesund – Cartagena B (La Manga) 7-0 (A: Aarøy, Stephenson, Arnefjord, Phillips, Silva, Herrera 2)
19.02: Aalesund – Ranheim 3-1 (Olsen, Larsen, Aarøy)
28.02: Aalesund – Viking 1-1 (A: Silva V: Fillo)
07.03: Aalesund – Rosenborg 1-3 (A: Orry Larsen)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *