Τα φιλικά των ομάδων της Τιπελίγκαεν 2011

Τιπελιγκαεν - Tippeligaen - Τιπελιγκεν

Στο αφιέρωμα αυτό σας παρουσιάζουμε όλους τους φιλικούς αγώνες των ομάδων της Τιπελίγκαεν 2011 και την κούρσα της προετοιμασίας τους. Αυτός είναι ένας χρήσιμος οδηγός για τους παίκτες του στοιχήματος καθώς υποδεικνύει την φόρμα των ομάδων βασισμένη σε φιλικούς αγώνες. Επίσης μην ξεχάσετε και το αφιέρωμα μας για τις Μεταγραφές της Τιπελίγκαεν 2011. Ειδικά για τις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος όπου δεν έχουμε από που να πιαστούμε τα αποτελέσματα των φιλικών μας δίνουν μια εντύπωση για το ποίες ομάδες πρέπει να προσέξουμε περισσότερο από τις άλλες και ποίες θα έπρεπε να κοντράρουμε. Αποθηκεύστε το link του άρθρου καθώς θα σας χρειαστεί και φυσικά ερωτήσεις και σχόλια είναι καλοδεχούμενα.

 

 

BRANN:

  • 8. Ιανουαρίου: Åsane – Brann 0-0
  • 15.Ιανουαρίου: Brann – Viking 0-2 (Vestlandshallen)
  • 16.Ιανουαρίου: Brann – Løv-Ham 2-0 (Vestlandshallen)
  • 2.Φεβρουαρίου: Brann – Winterthur 2-0 (Side, Τουρκία)
  • 11.Φεβρουαρίου: Brann – Chernomorets Burgas 0-0 (Side, Τουρκία)
  • 26.Φεβρουαρίου: Brann – Fredrikstad 0-3 (La Manga)
  • 1.Μαρτίου: Brann – Sarpsborg 08 2-0 (La Manga)
  • 6.Μαρτίου: Aalesund – Brann 2-1
  • 14.Μαρτίου: Brann – Nest-Sotra 1-3

FREDRIKSTAD:

  • 28.Ιανουαρίου: Lillestrøm – Fredrikstad 3-4 (LSK-hallen)
  • 4.Φεβρουαρίου: FFK – Vorskla Poltava 0-1 (Τουρκία)
  • 11.Φεβρουαρίου: Sarpsborg – Fredrikstad 2-2 (Østfoldhallen)
  • 18.Φεβρουαρίου: Fredrikstad – GAIS 2-1
  • 26.Φεβρουαρίου: Brann – Fredrikstad 0-3 (La Manga)
  • 4.Μαρτίου: Odd – Fredrikstad 1-5 (Skagerak Arena)
  • 13.Μαρτίου: Stabæk – Fredrikstad 1-3 (Telenor Arena)

HAUGESUND:

  • 15.Ιανουαρίου: FKH – Løv-Ham 5-0 (Vestlandshallen)
  • 16.Ιανουαρίου: FKH – Viking 3-1 (Vestlandshallen)
  • 3.Φεβρουαρίου: Stord – FKH 0-2 (Stord)
  • 15.Φεβρουαρίου: Montana – FKH 2-3 (Τουρκία)
  • 22.Φεβρουαρίου: Pogon Szczecin – Haugesund 4-1
  • 5.Μαρτίου: FKH – Sogndal 1-0 (La Manga)
  • 8.Μαρτίου: LøvHam – FKH 0-2 (La Manga)
  • 13.Μαρτίου: FKH – Sandnes 3-3 (Djervbanen, Haugesund)

LILLESTRØM:

  • 15.Ιανουαρίου: Lillestrøm – Nybergsund/Trysil 1-1 (LSK-hallen)
  • 21.Ιανουαρίου: Lillestrøm – Hønefoss 1-1 (LSK-hallen)
  • 28.Ιανουαρίου: Lillestrøm – Fredrikstad 3-4 (LSK-hallen)
  • 3.Φεβρουαρίου: Lillestrøm – Strømsgodset 0-2 (LSK-hallen)
  • 11.Φεβρουαρίου: Lillestrøm – Rubin Kazan 1-1 (La Manga)
  • 15.Φεβρουαρίου: LSK – Dnipro Dnipropetrovsk 2-2 (La Manga)
  • 26.Φεβρουαρίου: Lillestrøm – Strømmen 3-1 (LSK-hallen)
  • 4.Μαρτίου: Vålerenga – Lillestrøm 0-0 (Vallhall)
  • 11.Μαρτίου: Odd Grenland – Lillestrøm 3-0 (Skagerak Arena)

MOLDE:

  • 21.Ιανουαρίου: Kristiansund – Molde 3-4 (Idrett)
  • 28.Ιανουαρίου: Molde – Karpaty Lviv 1-1 (3-4 på straffer) (Copa del Sol)
  • 31.Ιανουαρίου: Molde – Tromsø 1-5 (Copa del Sol)
  • 2.Φεβρουαρίου: Elche – Molde 1-0  2 x 30 λεπτά)
  • 3.Φεβρουαρίου: Wisla Krakow – Molde 0-2 (Copa del Sol)
  • 9.Φεβρουαρίου: Molde – Hødd 3-0 (Årølia kunstgress, Molde)
  • 12.Φεβρουαρίου: Molde – Sogndal 1-0 (Årølia)
  • 18.Φεβρουαρίου: Molde – Ranheim 1-1 (Årølia)
  • 1. Μαρτίου: Bolton – Molde 1-0 (Bolton)
  • 2.Μαρτίου: Coventry – Molde 0-2 (Coventry)
  • 6.Μαρτίου: Wigan – Molde 1-2 (Wigan)
  • 13.Μαρτίου: AaFK – Molde 2-2 (Ålesund)

ODD GRENLAND:

  • 21.Ιανουαρίου: TM Mix (Sammensatt Telemarkslag) – Odd 0-1 (Telemarkshallen)
  • 28.Ιανουαρίου: Odd – Hønefoss 6-1 (Skagerak Arena)
  • 15.Φεβρουαρίου: Randers – Odd 2-0 (La Manga)
  • 18.Φεβρουαρίου: Odd – Esbjerg 1-1 (La Manga)
  • 21.Φεβρουαρίου: Odd – Midtjylland 2-2 (La Manga)
  • 4.Μαρτίου: Odd – Fredrikstad 1-5 (Skagerak Arena)
  • 11.Μαρτίου: Odd – Lillestrøm 3-0 (Skagerak Arena)

ROSENBORG:

  • 20.Ιανουαρίου: Las Palmas – Rosenborg 2-1 (Gran Canaria)
  • 27.Ιανουαρίου: Rosenborg – Rapid Bucuresti 0-0 (5-3 på straffer) (Copa del Sol)
  • 1.Φεβρουαρίου: Rosenborg – Spartak Moskva 4-0 (Copa del Sol)
  • 4.Φεβρουαρίου: Rosenborg – Sjakhtar Donetsk 1-4 (Copa del Sol)
  • 10.Φεβρουαρίου: Bodø/Glimt – Rosenborg 3-1 (Nordlandshallen)
  • 15.Φεβρουαρίου: FCK – Rosenborg 5-0 (Parken, København)
  • 24.Φεβρουαρίου: Rosenborg – Aalesund 4-2 (Abrahallen)
  • 4. Μαρτίου: Rosenborg – Stabæk 5-3, (Abrahallen)
  • 13.Μαρτίου: Viking – Rosenborg 3-2

SARPSBORG 08:

  • 25.Ιανουαρίου: Sarpsborg – Wacker Innsbruck – Σταμάτησε λόγω κακοκαιρίας
  • 26.Ιανουαρίου: Banants Jerevan (Armenia) – Sarpsborg 2-1 (Belek, Τουρκία)
  • 29.Ιανουαρίου: Sarpsborg – Spartak Naltsjik 1-2 (Side, Τουρκία)
  • 11.Φεβρουαρίου: Fredrikstad – Sarpsborg 2-2 (Østfoldhallen)
  • 18.Φεβρουαρίου: Sarpsborg – Sandefjord 2-0 (Sarpsborg Stadion)
  • 25. Φεβρουαρίου: Sarpsborg – Hønefoss 0-0 (La Manga)
  • 1.Μαρτίου: Sarpsborg – Brann 0-2 (La Manga)
  • 13.Μαρτίου: Tromsø – Sarpsborg 1-0 (Alfheim stadion)

SOGNDAL:

  • 17.Ιανουαρίου: Årdal – Sogndal 0-4 (Årdal)
  • 31.Ιανουαρίου: Sogndal – Førde 3-1 (Sognehallen)
  • 4.Φεβρουαρίου: Sogndal – Hødd 2-0 (Sognehallen)
  • 12.Φεβρουαρίου: Molde – Sogndal 1-0 (Molde)
  • 18.Φεβρουαρίου: Aalesund – Sogndal 2-4 (Ålesund)
  • 26.Φεβρουαρίου: Kongsvinger – Sogndal 2-1 (La Manga)
  • 2.Μαρτίου: Sogndal – Cartagena 1-3 (La Manga)
  • 5.Μαρτίου: FKH – Sogndal 1-0 (La Manga)
  • 8.Μαρτίου: Sandefjord – Sogndal 0-3 (La Manga)
  • 12.Μαρτίου: Løv-Ham – Sogndal 0-2

STABÆK:

  • 25.Ιανουαρίου: Alta – Stabæk 3-3 (Finnmarkshallen)
  • 29.Ιανουαρίου: Stabæk – Örebro 4-2
  • 8.Φεβρουαρίου: Stabæk – Häcken 1-1
  • 11.Φεβρουαρίου: Stabæk – Strømsgodset 1-0
  • 18.Φεβρουαρίου: Stabæk – Dinpro Dnipropetrovsk 0-0 (La Manga)
  • 22.Φεβρουαρίου: Cartagena – Stabæk 0-3 (La Manga)
  • 27.Φεβρουαρίου: Stabæk – GAIS 5-0
  • 4.Μαρτίου: RBK – Stabæk 5-3 (Abrahallen)
  • 9.Μαρτίου: Stabæk – Asker 4-1
  • 13.Μαρτίου: Stabæk – FFK 1-3

START:

  • 19.Ιανουαρίου: Start – GAIS 2-2 (Sørlandshallen)
  • 21.Ιανουαρίου: Start – Halmstad 2-0 (Sørlandshallen)
  • 23.Ιανουαρίου: Start – Häcken 2-1 (Sørlandshallen)
  • 5.Φεβρουαρίου: Start – Sandnes Ulf 2-0 (Sørlandshallen)
  • 14.Φεβρουαρίου: Start – Kalmar 2-1 (La Manga)
  • 17.Φεβρουαρίου: Start – Midtjylland 1-0 (La Manga)
  • 21. Φεβρουαρίου: Start – Randers 0-0 (La Manga)
  • 26.Φεβρουαρίου: AaB – Start 1-0
  • 5.Μαρτίου: Viking – Start 4-0

STRØMSGODSET:

  • 14.Ιανουαρίου: Strømsgodset – Asker Fotball 0-0
  • 25.Ιανουαρίου: Young Boys – Strømsgodset 4-1 (Málaga, Spania)
  • 3.Φεβρουαρίου: Lillestrøm – Strømsgodset 0-2 (LSK-hallen)
  • 11.Φεβρουαρίου: Stabæk – Strømsgodset 1-0
  • 15.Φεβρουαρίου: Strømsgodset – Esbjerg 0-0 (La Manga)
  • 18. Φεβρουαρίου: Randers – Strømsgodset 0-0 (La Manga)
  • 22.Φεβρουαρίου: Kalmar – Strømsgodset 0-1 (La Manga)
  • 23.Φεβρουαρίου: Strømsgodset – Cartagena 2-2 (La Manga)
  • 5.Μαρτίου: Strømsgodset – Mjøndalen 4-2
  • 12.Μαρτίου: Strømsgodset – Asker 6-2

TROMSØ:

  • 20.Ιανουαρίου: Tromsø IL – TUIL 6-4
  • 28.Ιανουαρίου: IFK Göteborg – Tromsø 2-0 (Copa del Sol)
  • 31.Ιανουαρίου: Tromsø – Molde 5-1 (Copa del Sol)
  • 3.Φεβρουαρίου: Tromsø – VIF 2-0 (Copa del Sol)
  • 11.Φεβρουαρίου: Tromsø – Mjølner 4-1 (Skarphallen)
  • 17.Φεβρουαρίου: Tromsø – Bodø/Glimt 1-1 (Skarphallen)
  • 18.Φεβρουαρίου: Tromsø – Harstad 3-0 (Skarphallen)
  • 28.Φεβρουαρίου: TIL – Rostov 1-1 (Τουρκία)
  • 4.Μαρτίου: TIL – Tom Tomsk 1-2 (Τουρκία)
  • 6.Μαρτίου: TIL – Anzji 0-2 (Τουρκία)
  • 13.Μαρτίου: Tromsø – Sarpsborg 1-0

VIKING:

  • 15.Ιανουαρίου: Viking – Brann 2-0 (Vestlandsmestesterskapet, Bergen)
  • 16.Ιανουαρίου: FK Haugesund – Viking 3-1 (Vestlandshallen)
  • 20.Ιανουαρίου: Viking – Häcken 2-3 (Sørlandshallen)
  • 22.Ιανουαρίου: Viking – Sørlandslaget FVN 1-4 (Sørlandshallen)
  • 23.Ιανουαρίου: Viking – Halmstad 2-1 (Sørlandshallen)
  • 14.Φεβρουαρίου: Viking – FC Midtjylland 1-1 (6-5 på straffer) (La Manga)
  • 17.Φεβρουαρίου: Viking – Kalmar 3-2 (La Manga)
  • 22.Φεβρουαρίου: Viking – Esbjerg 2-1 (La Manga)
  • 5.Μαρτίου: Viking – Start 4-0
  • 13.Μαρτίου: Viking – Rosenborg 3-2

VÅLERENGA:

  • 17.Ιανουαρίου: KFUM – Vålerenga 2-3 (KFUM-banen)
  • 18.Ιανουαρίου: Vålerenga – HamKam 1-4 (Valhall)
  • 27.Ιανουαρίου: FC København – Vålerenga 4-1 (Copa del Sol)
  • 30.Ιανουαρίου: Vålerenga – Wisla Krakow 4-0 (Copa del Sol)
  • 3.Φεβρουαρίου: Vålerenga – Tromsø 0-2 (Copa del Sol)
  • 11.Φεβρουαρίου: Vålerenga – Nybergsund 1-0 (Valhall)
  • 18.Φεβρουαρίου: Skeid – VIF 2-2 (Valhall)
  • 24.Φεβρουαρίου: VIF – Lokomotiv Moskva 0-2 (Τουρκία)
  • 27.Φεβρουαρίου: VIF – Dinamo Moskva 2-2
  • 4.Μαρτίου: Vålerenga – Lillestrøm 0-0 (Valhall)
  • 12. Μαρτίου: Vålerenga – Follo 5-0

AALESUND:

  • 27.Ιανουαρίου: AaFK – Wisla Krakow 2-0 (Copa del Sol)
  • 31.Ιανουαρίου: AaFK – FCK, 1-1 (3-5 på straffer) (Copa del Sol)
  • 3.Φεβρουαρίου: AaFK – Karpaty Lviv 1-1 (6-7 på straffer) (Copa del Sol)
  • 12.Φεβρουαρίου: AaFK – Hødd 3-1 (Color Line Stadion)
  • 18.Φεβρουαρίου: AaFK – Sogndal 2-4 (Sunnmørshallen)
  • 24.Φεβρουαρίου: Rosenborg – AaFK 4-2 (Abrahallen)
  • 6.Μαρτίου: AaFK – Brann 2-1
  • 12.Μαρτίου: AaFK – Molde 2-2
 
 
 
 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *